Bayanlar genel olarak dış görünümüne ve kıyafetlerine önem verir. Özellikle çalışan bayanlar günlerinin neredeyse tamamını iş yerlerinde geçirirler ve pek çok insan ile muhatap olurlar. Bu yüzden iş yerlerinde giyimlerine daha çok özen göstererek şık görünmek isterler. Ofiste çalışmakta olan bayanların sürekli olarak şık olması ve dış görünümüne önem vermesi gerekmektedir. 2019 ofis modasında şık ve spor kombinlerin yanı sıra aynı zamanda kalem etekler, şık gömlekler ve daha pek çok parçaya yer veriliyor. Her tarza uygun kıyafetlerin yer aldığı 2019 ofis modası gözde modeller ile çalışan bayanları adeta zirveye taşıyor.

Ofis Giyiminde Püf Noktalar

Her gün değişik bir kıyafet giyerek işe gitmek zorunda olan bayanlar kolay kombin olan parçaları tercih ederek aynı kıyafeti birden fazla şekilde kombin yapabilir ve farklı aksesuarlar ile tarzlarını ortaya koyabilir. Ayrıca yapacağınız makyaj ve takacağınız takıların birbirine olan uyumu da şık bir görünüm kazanmanızda büyük rol oynamaktadır.

Abartılı Makyajdan Kaçının

Ofis çalışanlarında sade ve abartısız bir makyaj her giyim tarzına uyum sağlamaktadır. Abartılı makyaj iş ortamına uyum sağlamadığından genel olarak hafif tonlar tercih edilmektedir. Makyaj tonlarında doğru renk seçimi ile kıyafet arasında kombin sağlanabilir ve daha şık bir görünüm elde edilebilir. Pastel tonlar 2019 ofis trendinde en çok tercih edilen renkler arasında yer almakta.