Bazı saçlar sürekli kabararak elektriklenir. Tabi bu hoş bir görüntü olmayıp, kişiyi rahatsız eden bir durum diyebiliriz. Hatta saçların bakımsız gibi görünmesine neden oluyor. Saçlarınızın kabarıklığını gidermek istiyorsanız size verdiğimiz tavsiyeleri uygulayabilirsiniz. Saç kabarıklığını önlemek için formülleri toparladık ve yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

Saçımızın bakımlı ve güzel görünmesi için birçok saç bakım ürünü kullanıyoruz. Faka olumlu sonuçlar alamamak insanın canını sıkıyor. Peki, saç kabarıklığını önlemek için ne yapmalı. Kabaran saçlara nasıl bakım yapılmalı?

Saç kabarmalarının asıl nedeni saçın yeterince nemli olmamasından kaynaklanıyor. Saçın kuru olması, nemini kaybetmesi sonucunda saç kabarmaları artar. Saç ne kadar nemli ise o kadar parlak ve düzgün görünür.

Saç Kabarmasını Önlemek

  • Saç kabarmalarını önlemek için ilk önce tararken tarağı nemlendirmek gerekir. Saçları kuru olarak taramak kabarmaların artmasına neden olur.
  • Saç bakım maskeleri uygularken, nem oranını artıran maskeler tercih etmenizde fayda var. Böylece saça bakım yaparken nemlendirmiş ve kabarmaları önlemiş olacaksınız.
  • Saç serumu kullanmak her zaman size yardım edecektir. Dışarı çıktığınız da da çantada serum bulundurmalısınız.
  • Saç kurutma makinaları aslında saç düşmanı diyebiliriz. Saçın nemini alarak kabarmasına, elektriklenmesine neden oluyor.
  • Yastık kılıfı seçerken ipek tercih ederseniz kabarmalarını önleyecektir.
  • Saçınız kabardığında atkuyruğu yaparak saçınızı bastırın. Böylece kabarmayı en aza indirmiş olacak, saçınızın toplu durmasını sağlayacaksınız.