Sıcak suyla veya ılık suyla duş almayı hemen hemen hepimiz seviyoruz. Fakat soğuk suyla duş almanın faydaları ise saymakla bitmiyor. Soğuk duş almak her yiğidin harcı değil. Zamanla alışabileceğiniz soğuk duş sizin sağlığınız içinde faydalı olabilir. Gelin birlikte soğuk suyla duş almanın faydalarına göz atalım.

Soğuk Suyla Duş Daha Verimli Olmanızı Sağlar

Sabahları yataktan kalkmak ve hazırlanmak çok zordur. Sizde yataktan kalkıp ayıkmak istiyorsanız soğuk bir duş alabilirsiniz. Böylece kan hücrelerinin dolaşımı hızlanacak ve gün içinde ki veriminiz artacak.

Psikolojik Sorunlara İyi Geliyor

Psikolojik sorunlar yaşayanlar mutlaka soğuk bir duş almalı. O gün kötü ruh haliniz varsa sizin ayıkmanızı, kendinizi toplamanıza yardımcı olacaktır. Çünkü soğuk duş beyinde yer alan ve psikolojik sorunlarla savaşan norepinefrin hormonunu canlandırmaya yardımcı olur.

Cildinizi ve Saçınızı Canlandırır

Sıcak su ile yıkanmak vücudun ve saçın PH dengesini bozmaya neden olur. Saçın PH değerinin bozulması saçın nemini yitirmeye, kepeklenmeye ve yıpranmaya neden olur. Aynı şekilde vücut içinde kuruma etkisi yaratır. Soğuk su ise her zaman canlandırmaya yardımcı olacak, vücudun nem oranını koruyacaktır.

Soğuk Su Zayıflatır

Soğuk su ile duş almak zayıflamanıza da yardımcı olacaktır. Vücutta biriken toksinlerin atılmasına yardımcı olan soğuk su, dolaşım sistemini de hızlandırarak kilo vermenize yardımcı olur. Böylece daha hızlı kilo verirsiniz.