Yaz ayının cıvıl cıvıl canlı renklerinin modaya da yansıması adeta insanın içini ferahlatıyor. Desenli elbise modelleri ilkbahar ve yaz aylarında en çok tercih edilen giyimler arasında yer alıyor. Desenli Elbiseler farklı tasarım ve modeller ile her tarza uyum sağlarken aynı zamanda iç açıcı bahar renkleri ile dikkatleri de üzerine çekmeyi başarıyor. 2019 yaz modasının pek çok ürününde çiçek desenine yer verildiğini söyleyebiliriz. Özellikle elbiseler rahat ve ferahlatıcı olması sebebiyle yaz sıcaklarının vazgeçilmez giyimi olmaya devam ederken farklı desen seçenekleri ile de oldukça ilgi görüyor.

Desenli Elbise Kombini Rahatlığı

Rahat ve kolay kombini ile yaz sıcaklarının büyük bir kurtarıcısı olan desenli elbiseler çanta ve ayakkabılar ile tamamlanarak şık bir görünüm bırakmaktadır. Desenli elbiseler iş ortamında da tercih edilebilen giyim parçalarıdır. Farklı tasarım ve modelleri ile her ortama uyum sağlamakta olan desenli elbiselerde doğru renk tercihi oldukça önemlidir. Ayakkabı ve çantaları elbise rengine zıt bir renk kullanarak elbisenin daha ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Desenli Elbiselerde Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Desenleri ile kendiliğinden hareketli olan elbisenizin altına düz renk ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Ayakkabı ve elbisenin zıt renkte olması daha dikkat çekici bir görünüm kazandıracaktır. Ayrıca ayakkabı seçiminde yüksek topuk tercihinin elbiseyi daha dikkat çekici kıldığını da söylemeden olmaz.