Görsellik açısından saçlar bayanlar için büyük önem taşımaktadır. Bayanlar farklı saç modelleri ile hem kendi tarzlarını yansıtmakta hem de farklı modeller ile kendilerini değişime sokmaktadır. Saç modelleri ve saç kesimleri dış görünümü direk olarak etkilediğinden dolayı bayanlar saç kesimi konusunda oldukça hassastır. Havalı ve farklı bir görünüme sahip olmak için perçem en çok tercih edilen kesimler arasında yer almakta. Saçlarınızı perçem kestirerek doğal bir görünüm elde edebileceğiniz gibi saçlarınızın daha kolay şekil almasını ve daha gösterişli durmasını sağlayabilirsiniz.

Perçem Kesim Modelinde Dikkat Gerektiren Noktalar

Perçem kesim yüz tipinizi direk olarak etkilediğinden dolayı kesim yapılmadan önce dikkat etmeniz gereken bir takım noktalar bulunmaktadır. Perçem modellerde genel olarak saç göz önüne düşer. Bu durum da alışıncaya kadar oldukça zorlayıcıdır. Perçem uzun olarak bırakırsanız saçlarınız alnınıza yapışmayacak ve perçem kullanımı daha rahat olacaktır. Kesim işlemi esnasında perçem in saç ayrımı dikkate alınarak kesilmesi gerekir.

Perçem Kesimin Büyük Sırları

Perçem kesim kısa ya da uzun saç fark etmeksizin her saç modelinde hoş bir görünüm sunmaktadır. Perçem kesim genel olarak geniş alnı kapatmaya yardımcı olurken yüzünüzün daha dolgun bir görünüm kazanmasını da sağlamaktadır. Dar bir alanınız var ise perçem modelleri konusunda uzman bir kişiden yardım almanız faydalı olacaktır.