Genetik ve hormonal sebeplere bağlı olarak vücudun belirli bölgelerinde belirginleşen tüyler özellikle siyah ve sık bir şekilde çıkıyor ise bu durum bayanlar için büyük bir problem haline geliyor. Tüylerden kurtulmak için kullanılan birtakım yöntemler de tüylerin artmasına ve kararmasına yol açmakta ve bazı yöntemler oldukça acılı işlemlerden oluşmaktadır. Tüy sarartma yöntemini kullanarak istenmeyen tüylerinizin itici görünümünden acısız ve kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Oksijen Suyu İle Tüylerinizden Kurtulun

Evde uygulayacağınız basit bir yöntem ile istenmeyen tüylerinizin kötü görünümünden kurtulabilirsiniz. Tüy sarartma işlemi için en kolay ve en etkili yöntem oksijen suyudur. Bir pamuk yardımı ile tüylerinizi sarartmak istediğiniz bölgeye oksijenli su sürün ve biraz bekleyin. Tüylerinizin sararmaya başladığını fark edeceksiniz. Oksijenli suyu uygulama bölgesine sürdükten sonra güneşe çıkarak daha hızlı bir sonuç alabilirsiniz.

Limon Mucizesine İnanamayacaksın

Limon da tüy sarartma yönteminin kullanımında oldukça etkili yöntemler arasında yer almakta. Haftada 1 ya da 2 gün uygulayabileceğiniz bu doğal yöntem kol ve bacak tüylerinden kurtulmak için pek çok kişi tarafından sıklıkla uygulanmaktadır. 1 adet limonun suyunu yarım bardak su ile karıştırarak uygulayın ve yaklaşık 2 saat güneşte bekleyin. Tüylerinizin yavaş yavaş sararmaya başladığını gözlemleyeceksiniz. Hassas ciltler için uygulama yapmadan önce vücudunuzun küçük bir bölgesinde deneme yapabilir ve hassasiyet olmaması durumunda uygulamayı komple gerçekleştirebilirsiniz.