Yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarında ne giysem diye düşünürken karşınıza çıkan en güzel seçeneklerden biri de tulum modelleridir. 2019 trend tulum modelleri arasında farklı renk ve modeller yer almakta ve bu çeşitli tasarımlar her tarza hitap etmektedir. Hem şık hem de rahat olması yaz giyimlerinde tulumların sıklıkla tercih edilmesini büyük oranda etkilemektedir. Tulum modelleri arasından vücut hatlarınıza uygun modelin seçilmesi hem daha şık bir görünüm için hem de tulum modelinin ön plana çıkması için büyük önem taşımaktadır.

Tulum Şıklığında Püf Noktalar

Doğru tulum modelinin seçilmesi tulum şıklığında en önemli noktalardan biridir. Zayıf olan kişilerin dar tulum modellerinden kaçınması gerekirken kilolu olan kişilerin de desenli tulum modellerinden kaçınmaları, mümkün olduğunca düz ve koyu renkleri tercih etmeleri önerilmektedir. Ayrıca farklı modellerde aksesuar ve takılar kullanarak tulum şıklığınızı ön plana çıkartabilirsiniz. Tulum modellerine her tarz ayakkabı uyum sağlandığından dolayı bulunduğunuz ortama göre isterseniz spor isterseniz de topuklu ayakkabı ile kombin yapabilir ve ayakkabınıza uygun el çantası ile kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Dökümlü Tulum Modelleri

Dökümlü tulum modellerinde tulumun modelini tam yansıtabilmesi için zayıf kişilerin alt kısmı dökümlü ve üst kısmı oturan modelleri tercih etmesi gerekir. Eğer bacak kısmınız kilolu ise alt kısmı bol ve üst kısmı dökümlü olan modellerin seçilmesi şüphesiz ki en doğru tercih olacaktır.